| RSS
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

      Правила користування бібліотекою

Таращанського агротехнічного коледжу імені Героя Радянського Союзу О.О.Шевченка

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.Правила користування бібліотекою коледжу розроблені відповідно з Законом України "Про бібліотеки й бібліотечну справу” із змінами та доповненнями, затвердженими Верховною Радою України 16.03.2000 р., "Типовими правилами користування бібліотеками в Україні”, затвердженими наказом Міністерства культури й мистецтв України від 25.05.2001 №319 і "Типовому положенню про бібліотеку вищого закладу освіти”, затвердженому Міністерством освіти й науки 06.08.2004 р.

2.Правила користування бібліотекою коледжу – документ, що встановлює загальний порядок організації обслуговування користувачів, їх доступ до фондів та інформаційно-бібліографічного комплексу послуг бібліотеки, регламентує права та обов’язки користувачів та бібліотеки.

3.Користування бібліотекою коледжу безкоштовне.

4. Правила користування бібліотекою коледжу ухвалюються методичною радою бібліотеки, затверджуються директором коледжу.

                          2. ПОРЯДОК ЗАПИСУ ДО БІБЛІОТЕКИ

1. Користувачем бібліотеки може бути весь контингент коледжу. Правила обслуговування сторонніх коледжу користувачів здійснюється  по пред’явленню паспорта.

2. Знання правил користування бібліотекою та зобов’язання їх неодмінного виконання користувач підтверджує підписом на читацькому формулярі.

 

3. ПОРЯДОК КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

1.Обслуговування користувачів бібліотеки коледжу здійснюється тільки при наявності документів, які підтверджують особу користувача (студентський квиток чи залікова книжка студента, які дійсні в поточному році, паспорт тощо).

         2.Обслуговування користувачів на абонементі:

- Користувач бібліотеки може одержати для тимчасового користування необхідні йому різноманітні за змістом та видом примірники.

-.Кількість видань та термін користування бібліотека встановлює самостійно, відносно своїх можливостей.

-.За кожний одержаний екземпляр примірника користувач розписується в читацькому формулярі.

-.На прохання користувачів термін користування примірників може бути продовжено, якщо на них нема попиту інших користувачів.

 

3. Обслуговування читачів у читальному залі.

 

- Для користування в читальному залі бібліотеки видаються періодичні, малоекземплярні рідкісні видання тощо. Перелік таких видань встановлює бібліотека.

- Кількість примірників на одну видачу користувачам у читальному залі встановлюється бібліотекою, але не може перевищувати 5 примірників.

-  Виносити з приміщення читального залу видання без дозволу бібліотекаря категорично забороняється.

 

4. ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОРИСТУВАЧІВ

 Користувач має право:

1.Одержувати повну інформацію про склад фонду, послуги бібліотеки та правила їх використання, при цьому розраховувати на оперативне, ввічливе, диференційне обслуговування.

2.Безкоштовно користуватися основними – бібліотечно-бібліографічними, інформаційними послугами бібліотеки.

3.Отримувати в тимчасове користування необхідну літературу з фонду бібліотеки.

4.Отримувати консультативну допомогу щодо оволодіння навичками самостійного користування довідково-пошуковим апаратом бібліотеки, пошуком інформації в автономному режимі.

5.Брати участь в заходах, що проводить бібліотека.

6.Обиратися до бібліотечної ради, надавати практичну допомогу бібліотеці.

7.Подавати працівникам бібліотеки зауваження й пропозиції щодо роботи бібліотеки.

 

 Користувач зобов’язаний:

1.Дотримуватись правил користування бібліотекою. За порушення правил користування бібліотекою користувач може бути позбавлений права користування підрозділами бібліотеки на термін, що визначається бібліотекою.

2.Під час запису до бібліотеки, надати необхідні відомості про себе для заповнення читацьких документів. Якщо дані змінюються, вчасно попередити бібліотеку про них.

3.Дбайливо ставитися до документів, отриманих з фондів бібліотеки: не псувати, не робити позначок, підкреслювати, не виривати, не загинати сторінки. Дотримуватись правил користування на паперових носіїях інформації. Дбайливо ставитися до бібліотечного майна: книжкового фонду, обладнання, меблів приміщення бібліотеки.

4.При одержанні будь-яких підручників ретельно перевіряти їх кількість та наявність пошкоджень, і в разі виявлення дефектів, попередити про них бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документах відповідні позначки. В іншому разі відповідальність за виявлені дефекти несе користувач.

5.Повертати книги до бібліотеки не пізніше встановленого терміну.

6.Не виносити з приміщення бібліотеки не записані в читацькому формулярі документи.

7. В кінці семестру повернути використані в навчальному процесі підручники, а на літній період - повернути до бібліотеки усі зафіксовані в читацькому формулярі примірники.

8.У разі закінчення навчання у коледжі або звільнення з навчального закладу потрібно повністю розрахуватись з бібліотекою, підписати обхідний лист, де буде зроблена помітка про відсутність заборгованості у бібліотеці.

9 Дотримуватись загальних правил поведінки в громадських місцях:

приходити до бібліотеки в охайному вигляді, тверезому стані, заяву на видачу підручників або виконання іншої бібліотечної послуги робити ввічливо, не вживати їжі в приміщенні бібліотеки, дотримуватись тиші, не користуватись мобільним телефоном.

 

 Відповідальність користувача:

 

1.За втрату або пошкодження підручників з бібліотечного фонду користувачі несуть матеріальну відповідальність.

2.У разі втрати або пошкодження підручників з фонду бібліотеки користувач повинен замінити їх аналогічними або рівноцінними (за визначенням бібліотекаря) підручниками, або відшкодувати їх ринкову вартість.

3.За затримання підручників більше встановленого бібліотекою терміну користувач може позбутися права користування бібліотекою на місяць чи семестр.

4. За порушення правил бібліотеки, за втрату та пошкодження підручників користувач втрачає право користування бібліотекою на термін встановлений бібліотекою.

 

 5. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ

 

  Бібліотека зобов’язана:

Забезпечити реалізацію прав користувачів відповідно до Конституції України, Закону України "Про бібліотеки й бібліотечну справу” й обслуговувати їх згідно Положення про бібліотеку Таращанського агротехнічного коледжу.

Інформувати користувачів про всі види бібліотечно-бібліографічних, інформаційних послуг, що надає бібліотека.

Комплектувати фонди відповідно до профілю навчального закладу та запитів користувачів.

Створювати максимально комфортні умови для роботи в бібліотеці, надавати допомогу у використанні бібліотечного фонду, в доборі потрібної літератури та інформації.

Забезпечити користувачам повну інформацію та вільний доступ до бібліотечного фонду через систему каталогів, картотек (на традиційних та електронних носіях), бібліографічних покажчиків, списків та інших форм бібліотечного інформування.

Забезпечити користувачам одержання документів та інформації через систему абонементу, читального залу.

Проводити серед користувачів заняття по оволодінню загальними знаннями з бібліотекознавства й бібліографії, інформаційної культури, культури читання та ін.

З метою диференційного задоволення потреб користувачів, удосконалення бібліотечного сервісу проводити маркетингові дослідження.

 

 

 

Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Пошук
Copyright MyCorp © 2021