| RSS
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

«Право – математика свободи.»

В. Нерсесянц

    

          Громадська юридична консультація, створена у 1997 році з моменту відкриття відділення «Правознавство», як структурний підрозділ навчального закладу для забезпечення ефективності навчально-виховного процесу, організації практичного навчання. Для роботи обладнане постійне приміщення. Кабінет забезпечений оргтехнікою, двома персональними комп'ютерами, портативним ноутбуком, двома багато функціональними принтерами. Є вихід до мережі Інтернет, стаціонарний телефон, радіовузол, Wi-Fi зона.

     Робота юридичної консультації здійснюється відповідно до міжнародних правових актів, Конституції України, чинного законодавства України, Положення про громадську юридичну консультацію, етичного кодексу, договору  публічної аферти про надання юридичної допомоги, правил роботи в громадській юридичній консультації. Консультацію забезпечено довідковою та методичною літературою, бібліотекою фахових періодичних видань, ліцензованою правовою інформаційною системою «Ліга-Закон». Організація роботи у консультації здійснюється відповідно до структури та напрямків діяльності, згідно розробленого плану роботи. Організовано щоденне чергування студентів - старшокурсників та викладачів – консультантів. Щомісяця в середньому за юридичною допомогою в консультацію  звертаються близько 20 – 30 малозабезпечених  громадян з питань сімейного, кримінального, земельного, цивільного, трудового права.

                                                                                                                                                  

                                                                      

                                                                  Напрямки діяльності:

1.Надання юридичних послуг соціально вразливим верствам населення.

2. Забезпечення взаємозв’язку теоретичного і практичного навчання та систематизація знань студентів шляхом вирішення виробничо-ситуаційних проблем.

3. Проведення заходів правової освіти населення.

4. Співробітництво з судовими та правоохоронними органами, органами юстиції, державної влади та місцевого самоврядування, вищими навчальними закладами, що здійснюють підготовку фахівців-юристів.

5. Юридичний супровід організації навчально-виховного процесу коледжу.

6. Надання юридичних консультацій випускникам ТДТЕПК з метою їх ефективного працевлаштування.

                                                                

            Реклама консультації здійснюється  через розповсюдження оголошень, візитівок, буклетів.

Розяснення законодавства проводиться на сторінках газети відділення «Феміда», «Віснику коледжу», районної газети «Таращанський край». Двічі на місяць в ефірі місцевого радіомовлення надається коментар окремим правовим нормам; створено окрему групу юридичної консультації в соціальній мережі Facebook, де проходять  юридичні консультації в режимі он–лайн, обговорюються новини законодавства; організовуються виїзні консультації в села району. Для якісної роботи в консультації для студентів організовано щомісячні  навчальні семінари та тренінги, розроблено програми  навчальної та виробничої практики.

        Одним із напрямків роботи консультації є реалізація курсу практичного права, який дає змогу удосконалити знання студентів та забезпечити правову освіту громадськості. Практичний курс здійснюється у загальноосвітніх школах міста та району за такою тематикою: «Правова освіта молоді - в життя», «На попередження ксенофобії», «Права та обов'язки пацієнтів» (медичне право), «Правова освіта наймолодшим». Охоплено програмою всі міські та районні школи, частина шкіл Київської, Черкаської областей.

          При консультації діє центр соціологічних досліджень «Соціум», дискусійний клуб «Я так думаю», політико-правовий «Я - громадянин»,  радіомовлення «Студентська хвиля»,  правовий лекторій, що займаються проведенням тренінгів, вікторин, конференцій, міні-лекцій, соціологічних  досліджень, дискусії. Результати роботи клубів використовуються у науково - дослідницькій роботі. Тільки за останні 3 роки студенти взяли участь у 13 міжнародних та 8 всеукраїнських конференціях. Напрацювання студентів надруковані у збірнику наукових робіт.

          Юридична консультація є центром організації різноманітних професійних масових заходів: правових квестів та брейн -  рингів, олімпіад знавців права, інтелектуальної гри «Гордість відділення», круглих столів.

          Роботі консультації допомагає співпраця з Таращанським районним судом, відділом поліції, Таращанською державною виконавчою службою, відділом ДРАЦС. Студенти відділення є колективним членом Союзу юристів України, Асоціації правників України, співпрацюють з Міжнародним фондом «Відродження» та Координаційною радою молодих юристів при Міністерстві юстиції України.

          Студенти відділення є партнерами проекту «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна»» Агенства США з міжнародного розвитку (USAID), що виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).

          Для поліпшення роботи консультації вивчаємо і узагальнюємо досвід юридичних клінік вищих навчальних закладів IV рівня акредитації. Укладено договори про співпрацю з Університетом права НАН України, Академією праці соціальних відносин, Академією внутрішніх справ України, «Києво-Могилянською академією».

Досвід роботи консультації вивчався на міжвідомчій координаційно – методичній раді Обласного управління юстиції та Мінюстом України.

На Всеукраїнському огляді – конкурсі роботи громадських юридичних консультацій аграрних навчальних закладів I-II рівня акредитації роботу було відзначено дипломом I ступеня у 2008 та у 2013 році. В 2016 році відзначено Почесною грамотою Союзу юристів України.

         Робота громадської юридичної консультації багатогранна, охоплює усі напрямки діяльності. Попереду нові проекти, творчі задумки. Для студентів відділення юридична консультація, стала школою життя.

                                                                           

 

               

Наша адреса:

м. Тараща, вул. Б. Хмельницького, 3

Таращанський державний технічний та економіко-правовий коледж, ауд. 53

Тел.: 5-40-69

Е-mail: lawyerkolledge@ukr.net

                                      Час роботи: 8.00 – 15.00

Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Пошук
Copyright MyCorp © 2021